Veselé Vianoce a šťastný nový rok Jirka Ballarin

Autorom obrázku a príbehu je umelá inteligencia (midjourney X chatGPT)

Zadanie pre AI: Napíš mi rozprávku o pánovi Jirkovi Ballarinovi, ktorý bol zvolený za starostu obce Trnkov.

„Pán Jirka Ballarin bol veľmi dobrý a starostlivý človek, a tak sa o jeho kandidatúre na post starostu obce Trnkov veľa hovorilo. Napokon bol zvolený za starostu a celá obec sa tešila na to, čo všetko pre ňu pán Jirka spraví.

Pán Jirka sa hneď pustil do práce a začal sa zaujímať o problémy občanov. Každé ráno chodil po obci a rozprával sa s ľuďmi, aby sa dozvedel, čo ich trápi a aké sú ich požiadavky. Ľudia ho veľmi obľúbili, pretože sa o nich skutočne zaujímal a snažil sa im pomôcť.

Jedného dňa sa pán Jirka dozvedel, že v obci chýba detské ihrisko. Hneď sa pustil do práce a začal hľadať spôsob, ako by mohol ihrisko postaviť. Vybral si miesto, na ktorom by bolo vidieť z každého rohu obce, a začal zbierať peniaze na jeho vybudovanie.

Ľudia sa k nemu pridali a všetci spolu začali pracovať na tom, aby ihrisko bolo postavené čo najskôr. Keď sa im to konečne podarilo, celá obec sa tešila. Pán Jirka bol veľmi šťastný, že sa mu podarilo splniť svoj sľub a postaviť ihrisko pre deti. Odvtedy sa stal v obci ešte obľúbenejším a ľudia ho volili za starostu znova a znova. A pán Jirka im vždy ochotne slúžil a snažil sa im pomáhať v každej situácii. A tak pokojne žili všetci v obci Trnkov až do konca čias.“